Pogrzeb z kremacją

Krematorium

Wiele osób w swej ostatniej woli przekazuje rodzinie informację o tym, by ich ciała po śmierci zostały skremowane. Spełnienie tego życzenia jest oczywiście możliwe – nasz Dom Pogrzebowy zajmuje się pochówkami tego typu, coraz częściej wybieranymi przez naszych Klientów. Wspieramy bliskich w podjęciu decyzji o pogrzebie, jesteśmy również obecni na każdym etapie dopełniania wszelkich formalności, proponując pozostałe usługi: takie jak przewóz zwłok, przygotowanie wieńców i kompozycji kwiatowych czy organizacja ceremonii na cmentarzu.

Procedura pogrzebu z kremacją wygląda podobnie, jak tradycyjny pochówek, konieczne jest jednak przeprowadzenie kilku dodatkowych czynności. Istotne dla bliskich okaże się dopełnienie niezbędnych formalności związanych ze spopieleniem zwłok. Przepisy dokładnie regulują tę kwestię, z którą zapoznajemy rodziny, wspierając je zarazem w tym, aby cała procedura została przeprowadzona we właściwy sposób.

Jak wspomnieliśmy, pogrzeb z kremacją nie różni się wiele od tradycyjnego pochówku. Zmarły jest przygotowywany do ostatniej drogi w podobny sposób z tą różnicą, że przed kremacją jego ciało ułożone zostaje do odpowiednio przygotowanej, drewnianej trumny. Następnie proponujemy złożenie prochów zmarłego w wybranej przez rodzinę urnie, którą pomagamy wybrać z naszej szerokiej oferty.

Kolejne działania również nie odbiegają od tradycyjnego pochówku – zamiast trumny do grobu uroczyście złożona zostaje jednak urna z prochami. Dbamy przy tym, aby ceremonia pogrzebowa przebiegła spokojnie i z szacunkiem dla zmarłego.